wz
novinky


Zpět- nový webProsinec 2007

vanoce

Začali jsme venčit Voxe a Luka společně a přestaly doma rozbroje, který půjde ven dřív a kdo zatím pohlídá domácnost a bude přitom poštěkávat a kňučet. Lukův kožíšek se rychle hojí, roste mu nová srst na hlavě, hrudníku a nohou. Poděkování patří MVDr. Krejčiříkovi (Hranice) a krmivu Acana (jehně+rýže, losos+brambory).

Přesně jeden rok uplynul 3. 12. ode dne, kdy se zaběhla naše Daisy a my jsme v průběhu roku, i když jsme se usilovně snažili, nevypátrali nic, co by vedlo k jejímu nalezení. Stále na ni myslíme.


Listopad 2007

spolecny_bannerOde dne 24. 11. je členem naší rodiny šarpejí kluk Luko. Jeho původní majitel je velmi pracovně vytížený a nemohl se Lukovi dost věnovat. Vzhledem k tomu, že jsme už nějakou dobu uvažovali o kamarádovi pro Voxe, neváhali jsme a Luka si osvojili. V těchto dnech u nás doma probíhá čilé seznamování, Luko je milý, klidný pejsek, ale když puberťák Voxík obtěžuje a obtěžuje, musí zjednat pořádek. Věříme, že z obou budou přátelé a Lukovi se bude u nás líbit.

4. 11. jsme brzo ráno vyrazili na Voxíkovu poslední letošní výstavu do slovenské Nitry. Po probuzení pojedl a v autě tu snídani zase vyložil. Ožil, když jsme se proplétali mezi spoustou psích kamarádů ke kruhu č. 16. Docela dlouho jsme čekali na posuzování plemene šarpej a pak Voxík všem předvedl, jak vyvádí, když mu něco není po chuti. Namísto perfektního předvedení zoubků těma zoubkama kolem sebe jemně cvakal, čímž způsobil humornou vsuvku do posuzování, opravdu se několik lidí zasmálo. Náš puberťák je nyní v léčení ušního zánětu a mylně se domnívá, že bude-li cvakat zubama, nebudeme mu do uší kapat. Rozhodčí je velmi tolerantní, citlivá paní a sama je chovatelkou tvrdohlavých šarpejů, má pro toto plemeno velké pochopení, za což jí patří dík.

narozeninyDne 3. 11. slaví Voxík své první narozeniny. Přejeme mu pevné zdraví, při procházkách hodně vůní k očichávání a přátelské kolemjdoucí pejsky, také ať se líbí rozhodčím na výstavách a rozhodčí jemu.
Říjen 2007

Máme měsíc bez výstav.

Voxík jakoby patřil mezi medvědy, rád celou noc a dosti velkou část dne prospí. Ožije, když přijdou členové domácnosti z práce a školy.

Stává se z něj výborný bodyguard.

Venku poctivě obejde svůj rajón a přeznačí jeho obvod. Při noční procházce se seznámil s ježkem, toho vyštěkal, bylo štěstím, že přitom neprobudil celé sídliště...


Září 2007

První dny školního roku uběhly spolu se zhoršeným počasím a zkrácením procházek s Voxem. Ve dnech, kdy svítí sluníčko a my vyjedeme za město a vypustíme Voxiše na louce, je jako utržený ze řetězu a my jen hledíme na psisko, které kolem nás divoce obíhá ve velkých kruzích.

Dne 9. 9. jsme s Voxíkem zavítali do Brna na národní výstavu psů. Sešlo se zde 23 pejsků a fenek šarpejů. Paní rozhodčí se projevila jako člověk, který psům opravdu rozumí, rozumí jejich pocitům. Voxík si odnesl CAJCe, ale opět se vzpínal při posuzování zubů. Budeme muset nacvičovat...

Sobota 1. 9. znamenala návštěvu Tajova. Tady uprostřed lesů se konala klubová výstava slovenského Shar-pei klubu. Počasí Voxíkovi nevadilo (dešťové přeháňky), poprvé byl v kruhu s paničkou, páníček měl na parkovišti jednání s jedním místním řidičem. Součástí naší cesty byla i návštěva paniččiných příbuzných na Liptově. V domě na vesnici Voxík noc strávil poprvé, několikrát byl naslouchat u dveří do zahrady a ráno prohnal slepičky a se psem ze sousedního dvora soupeřil o to, kdo z nich umí hlasitěji štěkat.

Grafička rodiny Verča vyrobila pro Voxíka první odkazový bannerek.

bannerekPozději se nám zalíbily bannerky pohyblivé...

banner

<a href="http://shar-pei-vox.wz.cz" target="_blank"><img src="http://shar-pei-vox.wz.cz/fotky/vban6.gif" style="width: 180px; height: 60px" border="0" alt="banner"></a>


banner

<a href="http://shar-pei-vox.wz.cz" target="_blank"><img src="http://shar-pei-vox.wz.cz/fotky/vban7.gif" style="width: 200px; height: 60px" border="0" alt="banner"></a>


banner

<a href="http://shar-pei-vox.wz.cz" target="_blank"><img src="http://shar-pei-vox.wz.cz/fotky/vban4.gif" style="width: 180px; height: 60px" border="0" alt="banner"></a>


banner

<a href="http://shar-pei-vox.wz.cz" target="_blank"><img src="http://shar-pei-vox.wz.cz/fotky/vban8.gif" style="width: 200px; height: 60px" border="0" alt="banner"></a>

Chcete-li podpořit Voxíkovy stránky, můžete na některý z nich odkázat.odraz Fotografie se podařila a tak můžeme napsat o Voxíkově chování v blízkosti zrcadel nebo všimne-li si svého odrazu ve skle. Již jako tříměsíční štěně se chodil na sebe dívat do zrcadla. Není to každý den, ale občas si svého odrazu všimne, zpozorní, dívá se na sebe, kňučí a chvíli naříká. Myslí si, že za sklem je jeho kamarád a nemůže za ním. Je to dojemné, naštěstí Voxe po chvíli zaujme něco jiného a na kámoše za zrcadlem načas zapomene. My se ale už těšíme na procházku nebo další výstavu, aby se náš společenský plyšák setkal se skutečnými hafany.
Srpen 2007

V tomto měsíci jsme konečně přemístili první Voxíkovy stránky na server. Cesta byla a je trnitá, ale přináší i hodně zábavy ve volném čase členů naší rodiny. Je to ve dnech, kdy počasí nedovoluje věnovat se jiným činnostem - např. procházkám s Voxíkem, výletům s Voxíkem, běhání za Voxíkem...

Měsíc srpen pro našeho mazlíčka byl i měsícem dvou výstav, 4. 8. to byla Speciální výstava Exotic klubu a 18. 8. Duodanube Bratislava - Medzinárodná výstava psov. Na Slovensku získal Vox svého prvního CAJCe. Více najdete v sekci Výstavy.

V černém huňatém kožíšku je na sluníčku moc teplo a tak bylo Voxíkovi nejlíp doma u misky s vodou. Byl se ale podívat i v zoo a na Bystřičce, tady ale obezřetně jen vody po břicho a honem na břeh. Ale válet se v chladivém blátě, to je paráda! Byli jsme několikrát na procházce v lese, kde je moc a moc vůní k očichávání a na louce tolik myších chodbiček a nízko poletující jiřičky se ne a nechtějí nechat chytit!